محصولات
سبد خرید

چادر مسافرتی میله ای

نمايش 1 تا 30 از 115 (4 صفحه)

 

استفاده از یک چادر مسافرتی اتوماتیک برای گردشهای معمولی و مسافرت به مناطق نزدیک گزینه مناسبی است. اما قطعا کوهنوردان حرفهای و افرادی که کمپینگهایی را در مناطق سردسیر برگزار میکنند، نیاز به چادرهای حرفهای تری خواهند داشت. چادر مسافرتی عصایی یکی از این نوع چادرهای حرفهای است که میتوان از آن در شرایط بد آبوهوایی استفاده کرد. وجود میلههایی به شکل عصا در این چادرها و بدنه مقاومشان سبب شده تا در برابر باد و بوران مقاومت بالایی داشته باشند.

راهنمای خرید چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی عصایی چیست؟

چادرهای مسافرتی عصایی، نوعی از چادر مسافرتی است که پایههای آن مشابه عصای نابینایان است. برای استفاده از این نوع چادرها نیاز است که پایههای فلزی به یکدیگر متصل شوند تا امکان برپا کردن چادر محیا شود. شکل فیزیکی چادرها تاثیر زیادی در مقاومت آنها در برابر باد و سایر حوادث طبیعی دارد. با توجه به شکل و شمایل ظاهری چادر مسافرتی عصایی، میزان مقاومت آن در برابر این عوامل طبیعی بالاست اما برپا کردن آن کار چندان سادهای نیست و نیاز به تجربه و تمرین خواهد داشت.

اصولا چادرهای عصایی را با استفاده از تعدادی میخ به زمین متصل خواهند کرد. بدون این میخها، چادر سرپا خواهد بود اما مقاومت چندانی در برابر باد نخواهد داشت. پایهها و اسکلت چادرهای مسافرتی عصایی از جنس های مختلفی مانند آلومینیوم، فولاد و فایبرگلاس است.

چادرهای مسافرتی عصایی برای چه کسانی مناسب است؟

اینکه کدام چادر مسافرتی برای شما مناسب‏تر است به هدف شما از استفاده از آن و میزان مهارت شما در کار با چادرهای مسافرتی ارتباط دارد. اما به طور کلی اگر از جمله افرادی هستید که در مسافرتهای معمولی به چادر نیاز دارید، چادر مسافرتی اتوماتیک گزینه مناسبتری برای شماست.

اما چادرهای عصایی انواع مختلفی دارند و برخی از آنها برای استفاده در کوهستان یا شرایط آب و هوایی سرد مناسب می باشد. همچنین چادرهای کوهنوردی حرفه ای که ارتفاع کوتاهی دارند و برای قرارگیری در بادهای شدید مناسب می باشند، معمولا از نوع عصایی هستند. در صورتی که نیاز به چادر مسافرتی اتومات هم دارید در بخش چادر مسافرتی اتومات میتوانید مدلهای مختلف آن را ببینید.

مزایای چادرهای مسافرتی عصایی چیست؟

  • مقاومت مناسب در برابر باد و سایر عوامل طبیعی
  • بستهبندی کوچک و قابلیت حمل آسان
  • میلههای نازک و انعطافپذیر
  • در ابعاد گوناگون (قابل استفاده برای خانوادهها و گروههای پرجمعیت)
  • مناسب برای کمپینگ در مناطق سرد (برخی مدلها)
  • پایههای جداشدنی از بدنه

نحوه راهاندازی چادرهای مسافرتی عصایی

اگر قصد راهاندازی چادر مسافرتی عصایی را دارید، مراحل زیر را انجام دهید:

  • ابتدا میلههای موجود در ساک را به دقت از بستهبندی خارج کنید.
  • میلههای این چادرهای مسافرتی شباهت زیادی به عصای نابینایان دارد. شما بایستی این میلهها را درون یکدیگر قرار دهید تا ساختار چادر ایجاد شود.
  • پس از اینکه میلهها به اندازه یکی از طولهای چادر مرتفع شدند، آن را به داخل بدنه چادر هول دهید.
  • همین کار را برای هر 4 طرف چادر انجام دهید تا به طور کامل برپا شود.

نکته: اگر در مورد نحوه راهاندازی چادر مسافرتی عصایی چیزی نمیدانید بهتر است که ابتدا دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. در غیر این صورت ممکن است که به بدنه چادر یا میلهها آسیب وارد کنید.

نکات مهم حین خرید چادر عصایی مسافرتی

نکات مهم حین خرید چادر عصایی مسافرتی

اگر قصد خرید چادر مسافرتی میلهدار را دارید، توصیه میکنیم که حتما نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

جنس میلهها

بی‏شک میلهها یکی از مهمترین بخشهای یک چادر مسافرتی است. اگر جنس میلهها استاندارد نباشد میتواند عملکرد چادر را به طور کامل مخدوش کند. میلهی استفاده شده در چادرهای مسافرتی میتوانند فلز، فایبرگلاس، PVC و ... باشند. اصولا میلههای فایبرگلاس از قیمت کمتری نسبت به انواع فلزی برخوردارند.

جنس پارچه

از آنجایی که اغلب چادرهای مسافرتی عصایی در فضاهای برفی و بارانی با بادهای نسبتا زیاد استفاده می‏شود در نتیجه بهتر است که چادری انتخاب شود که ضدآب بوده و از مقاومت بالایی در برابر نفوذ سرما برخوردار باشد. همچنین تهویه مناسب نیز از دیگر ویژگیهای پارچه است.

پوشش کف چادر

با توجه به نوع کاربرد چادرهای مسافرتی، پوشش کف آنها نیز از اهمیت ویژهای برخوردار است. پوشش کف مقاوم از ورود حشرات و رطوبت به داخل چادر جلوگیری خواهد کرد. همچنین پارچه کف چادر باید از مقاومت خوبی در برابر خراش و برخورد با سطوح سنگلاخی برخوردار باشد. اصولا پوشش کف چادرهای عصایی استاندارد است.

ظرفیت و ارتفاع چادر

چادر مسافرتی عصایی بایستی به اندازه حالت خوابیده همه افراد فضا داشته باشد. همچنین نیاز است که بخشی از فضای داخلی چادر را به لوازم و کولهپشتیها نیز اختصاص داد. از سویی دیگر، ارتفاع چادر نیز در میزان راحتی افراد تاثیرگذار است و از بروز درد گردن و کمر جلوگیری خواهد کرد. البته این نکته را در نظر بگیرید که ارتفاع بیشتر چادر باعث می شود در برابر باد مقاومت کمتری داشته باشد و هرچه چادر کوتاه تر باشد، در مواجهه با باد، استقامت بیشتری از خود نشان خواهد داد. بنابراین باید به شرایط جوی مقصد مورد نظرتان دقت زیادی داشته باشید و اگر در مناطقی با باد و بوران شدید قصد استفاده از چادر را دارید، بهتر است چادرهای کوتاه تر را انتخاب نمایید.

 

جدارههای چادر

چادرهای دوجداره میتوانند از ورود سرما و اشعههای مضر خورشید جلوگیری کنند. همچنین وجود جداره با تهویه مناسب سبب می‏شود که از ایجاد قطرات عرق در سقف چادر جلوگیری شود.

چادرهای دوجداره می‎توانند از ورود سرما و اشعه‎های مضر خورشید جلوگیری کنند.

سخن پایانی

همان‎طور که مشاهده کردید، چادر مسافرتی عصایی یکی از بهترین گزینه ‎ها برای سفر به مناطق سرد به همراه باد و بوران زیاد است. تنها نکته چادرهای مسافرتی عصایی، سخت بودن نصب آن است که با چند بار تمرین و تکرار می‎توان در انجام آن مهارت پیدا کرد. در صورتی که قصد خرید این چادرها را دارید می‎توانید به بخش فروشگاه آفرود بازار مراجعه کرده و اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام

ایمیل*

موبایل*

توضیحات