محصولات
سبد خرید

چادر مسافرتی اتومات | چادر مسافرتی اتوماتیک

نمايش 1 تا 25 از 25 (1 صفحه)

 

اگر به دنبال خرید چادر مسافرتی بوده باشید، احتمالا با انواع متفاوت آن روبرو شدهاید که یکی از جدیدترین آنها چادر مسافرتی اتومات است. اصولا چادرهای مسافرتی پیچیدگیهای خاص خود را دارند. اما اگر به دنبال یک چادر کمدردسر و با نصب سریع و آسان هستید، احتمالا چادر کمپینگ اتومات گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. اما چادر مسافرتی اتوماتیک چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

چادر مسافرتی اتوماتیک کلمن

چادر مسافرتی اتومات چیست؟

چادر مسافرتی اتومات را میتوان یکی از محبوبترین انواع چادرهای مسافرتی دانست که به خاطر راحتی در استفاده برای تمامی افراد با تمامی نیازها محبوب است. چادر مسافرتی اتوماتیک در واقع جدیدترین نسل چادرهای مسافرتی هستند که امکان نصب و جمع آسان و سریع آن فراهم است. شکل و ساختار چادرهای مسافرتی اتوماتیک مشابه با چادرهای عصایی است. تنها تفاوت آنها در یک سیستم کوچک و ساده است که امکان راهاندازی سریع آن را فراهم میکند.

اصولا سازههای مورد استفاده در چادر مسافرتی اتومات از نوع میله ای تلسکوپی است و به شکل آماده استفاده خواهد بود. چادر اتوماتیک را همه افراد میتوانند استفاده کنند. اما اگر حوصله سروکله زدن با پیچیدگیهای چادرهای مسافرتی معمولی را ندارید، چادر مسافرتی اتومات میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

مزیت چادر اتوماتیک چیست؟

چادرهای مسافرتی اتوماتیک از مزایای بسیای برخوردارند که مهمترین آنها نصب بسیار ساده و سریع آن است. از جمله مزیتهای آن میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب و جمع کردن سریع تنها در یک دقیقه
 • یادگیری سریع نحوه نصب و جمع کردن
 • ایده‌آل برای استفاده‌های گروهی
 • استحکام بالا به خاطر استفاده از ستون‌های فولادی و فایبرگلاس
 • ارتفاع و فضای متنوع و متناسب برای استفاده همه افراد
 • استفاده از پارچههای ضد آب برای ساخت چادر
 • وزن مناسب و راحتی در حملونقل
 • قابلیت خرید سقف جداگانه در برخی مدلها

لازم به ذکر است که برخی از انواع چادر مسافرتی اتومات، دارای ضمانتنامههای یکساله نیز هستند و با این کار رضایت مشتریان و آرامش خاطر آنها تضمین خواهد شد.

باز کردن چادر اتومات دارچی

نحوه راهاندازی چادر مسافرتی اتوماتیک

راهاندازی چادر مسافرتی اتومات، بسیار ساده و راحت است. برای راهاندازی آن کافی است که مراحل زیر را طی کنید:

 • چادر مسافرتی را از ساک حمل آن خارج کنید و آن را روی زمین قرار دهید. بایستی این کار را به شکلی انجام دهید که قسمت چتری آن در مرکز جای بگیرد و پایههای آن را که تا شدهاند را به اطراف باز کنید.
 • چادرهای مسافرتی اتومات اصولا دارای 4 تا 6 پایه هستند. نیاز است که همه پایهها را باز کنید.
 • قسمت چتری یا بالای پایه های چادر را بگیرید و سعی کنید آن را سرپا کنید. با انجام این کار چادر به شکل خودکار و کاملا اتوماتیک باز می‏شود و شکل کلی خود را میگیرد. اما هنوز پایه ها کامل باز نیستند و چادر به صورت کامل شکل نگرفته است.
 • در این مرحله به ستونهای چادر خواهید رسید. ستونها شامل چند میله فرو رفته در داخل هم هستند که بایستی آنها را از یکدیگر خارج کنید. زمانی که میله ها به صورت کامل باز شوند، دکمه های آن بیرون خواهد زد. با انجام این کار چادر کاملا سرپا خواهد شد.
 • پس از آن لازم است با استفاده از میخ‌های موجود در بسته بندی چادر، گوشه‌های آن را به زمین متصل کرده و چادر را به صورت کامل مهار کنید. انجام این کار استحکام و مقاومت چادر را در برابر باد افزایش خواهد داد.
 • برای جمعکردن چادر مسافرتی کافی است که مراحل ذکر شده را به شکل برعکس انجام دهید تا چادر به راحتی جمع شود. فقط این نکته را در نظر بگیرید که برای جمع کردن پایه‌های چادر، باید دکمه‌ روی میله‌ها را فشار دهید تا میله‌ها داخل یکدیگر بروند.

نکته: در بعضی مدل‌ها شما میتوانید پایهها را از بدنه جدا کنید. همچنین امکان راهاندازی و جمع کردن چادر بدون جدا کردن بدنه از پایهها نیز وجود دارد.

نکات مهم حین خرید چادر مسافرتی اتوماتیک

برای خرید چادر اتوماتیک مسافرتی نکاتی وجود دارد که بهتر است به آنها توجه کنید:

ظرفیت چادر

اولین نکته در مورد خرید چادر اتوماتیک مسافرتی ظرفیت آن است. زمانی که گفته می‏شود یک چادر اتوماتیک برای 4 نفر ظرفیت دارد، منظور فضای خوابیدن برای 4 نفر است و نه فضایی برای خودشان و کیف و کولهپشتیهای‏شان. بنابراین اگر 4 نفر هستید و بار زیادی دارید، یک چادر 6 نفره را انتخاب کنید.

جنس پارچه چادر

چادر مسافرتی اتومات نیز مانند سایر چادرها میتواند از پارچههای مختلفی تولید شده باشد که هر کدام از آنها ویژگیهای خاص خود را دارند. از جمله این پارچهها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارچه پلی‏استر: پارچههای بادوام و ضدآب که تنفس خوبی داشته اما ممکن است بعد از مدتی رنگ آن از بین برود. این پارچهها در برابر اشعههای خورشید مقاوم هستند.
 • نایلون: اگر خیلی اهل مسافرت و کمپینگ نیستید، چادرهایی که پارچه نایلونی دارند میتوانند گزینه مناسبی برای شما باشند به این خاطر که خاصیت ضدآب بودن آنها به مرور زمان از بین میرود.
 • پنبه: دوام بالایی دارند اما وزن آنها زیاد است. بنابراین برای کمپینگهایی مناسب است که فاصله خودرو تا محل برپایی چادر کوتاه باشد.

برخورداری از قابلیت تهویه

یکی دیگر از ویژگیهایی که حین خرید چادر کمپینگ اتومات بایستی به آن دقت داشته باشید، وجود خاصیت تهویه در آن است. زمانی که صحبت از تهویه می‏شود ذهن افراد به سمت داشتن پنجره و پوشش مش سوق پیدا میکند. اما منظور از قابلیت تهویه این است که پارچه استفاده شده در ساخت چادر از قابلیت تنفس برخوردار باشد. اگر پارچه از این قابلیت برخوردار نباشد، با تنفس و ایجاد گرما سقف چادر عرق کرده و این رطوبت روی افراد ریخته می‏شود.

ابعاد بستهبندی چادر

اصولا در بخش مشخصات چادر مسافرتی اتومات، حجم بستهبندی آن نوشته شده است. این اعداد به معنی حجم چادر در زمان جمع شدن است. چادر جمع شده هر چقدر که کوچکتر باشد، حملونقل آن آسان تر است و همین موضوع روی قیمت آن نیز تاثیر میگذارد.

چادر مسافرتی اتومات

سخن پایانی

چادر مسافرتی اتومات یکی از جدیدترین انواع چادرهای مسافرتی است که نصب و جمعآوری آن بسیار آسان است و در مدت زمان کوتاهی انجام می‏شود. در صورتی که قصد خرید این چادرها را دارید میتوانید به بخش فروشگاهی سایت آفرودبازار سری بزنید و با مدلهای مختلف چادر مسافرتی اتوماتیک بیشتر آشنا شوید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام

ایمیل*

موبایل*

توضیحات