محصولات
سبد خرید

وت سوت | لباس غواصی

نمايش 1 تا 30 از 35 (2 صفحه)

شما چه غواص ماهری باشید و چه علاقه‌مند ورزش‌های آبی دیگر مثل شنا، اسکی روی آب، موج‌سواری، قایق‌رانی، کایاک‌سواری و ... باشید، نیاز دارید که لباس و تجهیزات مناسب این رشته‌ها را تهیه کنید. لباس وت سوت یکی از کاربردی‌ترین ملزومات همراه برای تمام این ورزش‌ها و تفریحات آبی است. ورزشکارانی که زمان زیادی را در آب هستند از جمله غواصان، شناگران و ...، باید از لباس‌های مخصوص مانند وت سوت استفاده کنند. در حقیقت این لباس به‌عنوان یک عایق عمل کرده تا دمای بدن افراد ورزشکار را حفظ نماید و از افت این دما (هیپورتمی) جلوگیری کند. لباس‌ها با ضخامت‌های مختلف برای شرایط محیطی متفاوت طراحی می‌شوند. هرچه ضخامت بیشتر باشد، گرم‌تر بوده و مناسب مناطق و آب‌های سردتر است. دمای طبیعی سطح پوست انسان حدود 33 درجه سانتی‌گراد است. هرچه دمای آب نسب به این عدد پایین‌تر باشد، لازم است از لباس ضخیم‌تری استفاده کنیم. برای جاهایی که آب بسیار سرد و یخ زده وجود دارد، از لباس دیگری به نام درای سوت استفاده می‌شود.

قبل از پوشیدن این لباس باید داخل آن یا بدن خود را خیس کنید. اولین مزیتی که این‌کار ایجاد می‌کند، پوشیدن راحت‌تر لباس است، مخصوصا  برای لباس‌هایی که ضخامت بیشتری دارند. اما دلیل اصلی، ایجاد یک لایه نازک از آب بین بدن و لباس غواصی است، تا به‌صورت عایق عمل کرده و دمای بدن و پوست شما را حفظ نماید. مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در خرید یک لباس وت سوت باید موردتوجه باشد شامل تناسب سایز، ایجاد کافی عایق حرارتی، میزان افزایش گرمایشی و راحتی استفاده در عین حفظ خاصیت انعطاف‌پذیری می‌شود. ضخامت این لباس‌ها بین 1 تا 9 میل متغیر است که 3، 5 و 7 میل متداول‌تر هستند. همچنین، این پوشش تا حد زیادی در مقابل خراشیدگی، بریدگی و نیش موجودات زیر آب هم از بدن محافظت می‌کند.

جالب است بدانید که این لباس در سال 1952 توسط دکتر هاگ بردنر اختراع و طراحی شده است. نوع‌های مختلف لباس‌ها برای تطبیق با دماهای مختلف و کاربرد موردنظر مهم هستند. به‌طور مثال، وت سوت‌های شورتی که آستین و پاچه‌های کوتاه دارند بیشتر مناسب مناطق گرمسیری مانند کیش بوده و آزادی عمل بیشتری را برای ورزشکار فراهم می‌آورند. مدل‌های فول بادی و دوتیکه از انواع دیگر این لباس‌ها می‌باشند. دونوع طراحی زنانه و مردانه صورت گرفته، استفاده از این محصول را متناسب با فیزیک بدن هر دسته، ممکن می‌سازد. برای خرید محصول مورد نظرتان، می‌توانید به‌راحتی سفارش خود را از طریق همین وب‌سایت ثبت نمایید.

این محصول در حال حاضر در دسترس نیست. لطفا ایمیل و مشخصات خود را کامل کنید تا در صورت موجود شدن کالا سریعا شما را مطلع سازیم.

نام

ایمیل*

موبایل*

توضیحات