چطور اولین چادر مسافرتی خود را انتخاب کنید

نکات مهم انتخاب چادر مسافرتی

در مقاله راهنمای خرید چادر مسافرتی درباره فاکتورهای مهم خرید چادر مسافرتی آموختید در این مقاله قصد داریم سایر نکات برای خرید بهتر این مقاله را به شما بیاموزیم. یکی از اولین وسایل کمپینگ که باید بخرید چادر مسافرتی است. انتخاب و خرید مورد مناسب در این باره می‌تواند طاقت فرسا باشد، اما گاهی اوقات به خصوص اگر یک فرد مبتدی باشید حتی نمی‌دانید که چه چیزی را درباره چادرهای مسافرتی باید بدانید!

اگر به دنبال اولین چادر مسافرتی خود هستید؟ این راهنمای خرید چادر می‌تواند نکات مهمی را به شما آموزش دهد.

قبل از اینکه به تمام ویژگی‌های چادری مناسب به صورت موشکافه بپردازیم، باید به چند سوال پاسخ دهید. پاسخ‌های شما کمکتان خواهد کرد تا چادر مسافرتی اول خود را درست انتخاب کنید.

چقدر می‌خواهید برای خرید یک چادر مسافرتی هزینه کنید؟

خرید چادر مسافرتی

چقدر می‌خواهید برای خرید یک چادر مسافرتی هزینه کنید؟

من تصور می‌کنم قیمت عامل مهمی در تصمیم خرید چادر شما خواهد بود. شاید به این دلیل که این عامل برای من هم مهم است! قیمت چادر مسافرتی برای یک چادر خوب، از حدود 50.00$ برای چادرهای دوستانه تا صدها دلار برای چادرهای برتر متغیر است. من به مسافران مبتدی توصیه می‌کنم محدوده قیمت مدنظرشان را از حدود اواسط تا انتهای قیمت‌های پایین قرار دهند.

برخی از افراد با این موضوع موافق نیستند. آن‌ها فکر می‌کنند شما باید با بهترین‌ها، توانایی‌های خود را شروع کنید. اما بعضی بر این باورند که اگر قبلاً هرگز کمپ نکرده‌اید، ممکن است نخواهید مقدار زیادی پول را در یک چادر گران قیمت که از آن استفاده نمی‌کنید هدر دهید.

چه نوع اردو زدنی را انجام خواهید داد؟

نوع چادر مسافرتی که خریداری می‌کنید به این بستگی دارد که قصد چه نوع اردو زدنی را دارید. به من اعتماد کنید، اگر قصد دارید کوله پشتی کنید و چادر خود را به کمپ‌تان ببرید، شما یک چادر کمپینگ و مسافرتی خانوادگی و بزرگ نمی‌خواهید.

اگر قصد کمپینگ در اتومبیل را دارید (پارک اتومبیل در محل کمپ خود) اندازه و وزن چادر مسافرتی برای شما چندان مهم نیست اما اگر قرار بر پیاده‌روی با کوله پشتی تا رسیدن به محل مورد نظری که می‌خواهید در آنجا اردو بزنید، باشد، یک چادر سبک و به مراتب یک کوله‌پشتی سبک می‌خواهید.

چند نفر در چادر مسافرتی شما می‌خوابند؟

چادر مسافرتی

چند نفر در چادر مسافرتی شما می خوابند؟

تعداد افرادی که با شما به اردو می‌روند و قرار است از چادر مسافرتی شما استفاده کنند عاملی در تعیین اندازه چادر خواهد بود.

چادر زدن و بسته‌بندی چادرهای بزرگتر کار دشواری است، بنابراین حتما چادر مسافرتی بزرگتر از آنچه که نیاز دارید را خریداری نکنید. اما اگر فضای زیادی می‌خواهید و تصمیم به سفر و اردو زدن با ماشین را دارید چادر بزرگتر ممکن است برای شما بهتر باشد.

برخی از افراد چادر را به اندازه کافی بزرگ می‌خواهند تا بتوانند در داخل آن وسیله‌هایی چون صندلی‌ها و ... بگذارند اما ما فقط می‌خواهیم در داخل آن بخوابیم و من شخصاً ترجیح می‌دهم در حال گشت و گذار در محل و یا نشستن در اطراف آتش باشم تا داخل چادر! اما این موضوع را نیز در نظر داشته باشید که مطمئناً، چادر بزرگ در یک روز بارانی خوب است و در نهایت برای فرار از باران از آن استفاده می‌کنید.

چه زمانی اردو خواهید زد؟

بیشتر افراد در بهار، تابستان و پاییز اردو می‌زنند، خصوصاً مبتدیان. برای بیشتر اردوگاه‌ها، چادر مسافرتی 3 فصل بهترین انتخاب است. در واقع، بیشتر چادرها چادر 3 فصلی هستند.

چادرهای سه فصلی معمولاً دو طرفه هستند. به عبارت دیگر، آنها دارای یک دیواره چادر هستند که از یک ماده جامد تشکیل شده است که تا نیمه دیوار را می‌پوشاند و طرفین بالایی و بالای آن یک مش ریز است. این مش سبب ایجاد تهویه در چادر می‌شود. لایه دوم، به عنوان پوش دوم که ضدآب هم می‌باشد  ناحیه مش را پوشانده و با گیره‌هایی به چادر متصل شده است.

اگر قصد اردو زدن زمستانی را دارید و در منطقه‌ای بسیار سرد با بارش برف اقامت خواهید کرد، باید یک چادر مسافرتی 4 فصل بخرید. اگرچه به آنها چادرهای 4 فصلی گفته می‌شود اما در درجه اول از آنها بیشتر برای کمپینگ یا مناطق کوهستانی استفاده می‌شود. این چادرها بهترین گزینه برای استفاده در تابستان نیستند؛ آنها معمولاً تهویه یا جریان هوا زیادی را ارائه نمی‌دهند زیرا طراحی آن‌ها به صورتی است تا از شما در برابر عناصر زمستانی محافظت کنند.

نکات خرید چادر مسافرتی

نکات خرید چادر مسافرتی

نکات خرید چادر مسافرتی

حال با توجه به آنچه گفته شد، آیا برای دریافت برخی از نکات خرید چادر مسافرتی آماده هستید؟ بعد از اینکه به جواب‌های خود در مورد این سوالات فکر کردید، باید در مورد ویژگی‌های چادر اطلاعات کسب کنید و گزینه‌های خود را مورد بررسی قرار دهید.

 
 

 

انتخاب سایز صحیح چادر مسافرتی

سایز چادر مسافرتی

انتخاب سایز صحیح چادر مسافرتی

چادرها به صورت یک چادر 1 نفره، 2 نفره، 3 نفره، 4 نفره و ... وجود دارند. این اندازه‌گذاری نشانگر این است که چه تعداد افراد می‌توانند در چادری کنار هم قرار بگیرند.

اگر قصد استفاده از تختخواب یا تشک بادی را دارید، به خاطر داشته باشید که این موارد فضای بیشتری از کیسه‌های خواب را اشغال می‌کنند.

آیا سگ خود را نیز به کمپ می‌برید؟ مطمئن باشید در این حالت چادر مسافرتی به اندازه کافی بزرگی را که دوست خزدار شما نیز در آن جای بگیرد، انتخاب کرده‌اید. همچنین به فکر فضای ذخیره‌سازی وسایل خود هم باشید. بچه‌ها با شما اردو می‌زنند؟ آنها کوچکتر از بزرگسالان هستند بنابراین ممکن است فضای زیادی را اشغال نکنند.

هنگام بررسی اندازه چادر مسافرتی، فقط به متراژ مربع آن نگاه نکنید. بهتر است ابعاد واقعی چادر را بررسی نمایید، خصوصاً اگر یک فرد قدبلند قرار است از چادر استفاده کند. شما چادری می‌خواهید که به اندازه کافی بلند باشد تا بتواند قد آن شخص را در حالت خوابیده در خود جای دهد، در بدترین حالت باید ابعاد چادر به گونه‌ای باشد که بلند قدترین عضو گروه حداقل بتواند به صورت مورب در داخل آن بخوابد.

ارتفاع قله چادر مسافرتی برای برخی افراد مهم است و آن‌ها می‌خواهند ابعاد چادر به گونه‌ای باشد که بتوانند در داخل آن صاف بایستند اما من حساسیت چندانی روی این موضوع ندارم و در حالت ایستاده و برای تردد به داخل و بیرون چادر خم می‌شوم.

انتخاب طرح چادر مسافرتی

حال که صحبت از ایستادن در چادر است، بسته به اینکه سبک یا طرح چادری که خریداری می‌کنید، چگونه است انجام این بحث آسانتر خواهد بود. چندین نوع مختلف چادر مسافرتی وجود دارد. طرح‌های اصلی شامل چادرهای مسافرتی گنبدی، کابین، فریم-A و چادرهای تونلی می‌باشند. چادرهای فوری و چادرهای آسان بازشو نیز برای برخی افراد محبوب هستند. چادرهای کوله‌پشتی می‌توانند مقاله مخصوص به خود را داشته باشند، اما در مورد آنها نیز در اینجا اطلاعاتی آورده‌ایم.

چادر مسافرتی گنبدی

چادر گنبدی

چادر مسافرتی گنبدی شکل یک طرح سنتی و محبوب است. این چادرها اگرچه می‌توانند نسبتاً بزرگ هم باشند، بسیاری از آن‌ها چادرهایی با اندازه متوسط ​​یا کوچکتر هستند. چادرهای گنبدی معمولاً چادرهایی 2 و 4 نفره هستند.

بیاد داشته باشید که حتی اگر ابعاد کف نیز بزرگ باشد، چادرهای گنبدی اصولا ارتفاع زیادی ندارند. طرفین این نوع چادر مسافرتی به سمت بالا کج است و این امر، صاف ایستادن را در داخل آن دشوار یا غیرممکن خواهد کرد.

چادر مسافرتی کابین

چادرهای کابین

چادر مسافرتی کابین

چادرهای کابین چادرهای بزرگتری هستند که توسط خانواده‌ها یا افرادی که ارتفاع بلندتری می‌خواهند استفاده می‌شود. دیوارها عمودی‌ترند و این باعث می‌شود که ارتفاع قله مرکزی بلندتر شود و به شما این امکان را می‌دهد که صاف بایستید.

این چادرها بیشتر شبیه یک اتاق واقعی هستند. برخی از آن‌ها دارای پنجره‌های واقع بینانه‌تر و حتی درهای لولایی هستند. بسیاری از آن‌ها به اندازه کافی برای تقسیم اتاق بزرگ هستند و برخی حتی کمد هم دارند.

چادرهای کابین 4 تا 12 نفره هستند و معمولاً فضای زیادی برای قرار دادن یک تخت خواب یا تشک بادی دارند.

 

چادر مسافرتی فریم-A

چادر مسافرتی فریم-A

چادر مسافرتی فریم-A

چادرهای فریم-A یک طرح کلاسیک دارند و به نظر من یک احساس نوستالژی را ایجاد می‌کنند، مثل بازدید از پارک ملی 1950 و اردوگاه‌های حیاط خلوت.

اگرچه به اندازه چادرهای گنبدی محبوب نیستند، اما چادرهای فریم-A هنوز هم برای کسانی که طرحی سنتی و افسانه‌ای می‌خواهند در دسترس است. برخی از چادرهای کوله‌پشتی از این طرح برای ایجاد گزینه فوق سبک استفاده می‌کنند و می‌توانند به جای تیرهای چادر برای حمایت از چادر، از تیرهای کوهپیمایی کوله‌گردان استفاده کنند.

چادر مسافرتی تونلی

چادر مسافرتی تونلی

چادر مسافرتی تونلی

چادرهای مسافرتی تونلی طرح طاق یکنواختی دارند. آن‌ها فضای داخلی مناسب و فضای سر یکنواختی را ارائه می‌دهند.

چادرهای فوری

چادرهای فوری

چادرهای فوری

چادرهای فوری برای اولین بار چندین سال پیش ساخته شدند. به عنوان یک قاعده کلی، این چادرها خیلی سریعتر و راحت‌تر راه‌اندازی می‌شوند. کافی است شما فقط چادر را باز و در چند دقیقه تیرهای آن را محکم کنید.

در این نوع از انواع چادر مسافرتی با تیرهایی که قبلاً به خود چادر متصل شده‌اند، دچار سردرگمی نشده و می‌توانید در زمان نیز صرفه جویی کنید.

چادرهای پاپ آپ

چادرهای پاپ آپ

چادرهای پاپ آپ

 چادرهای پاپ آپ برای استفاده بیرون از خانه برایم جالب بود. برخی از این چادرها را می‌توان در چند ثانیه برپا کرد. بسیاری از این چادرها در کیسه‌های دایره‌ای مسطح نگهداری می‌شوند. جمع شدن و جای دادن چادر مسافرتی پاپ آپ در داخل کیسه نگهداری آن ممکن است بیشتر از زمان چیدمان آن طول بکشد.

چادر مسافرتی کوله پشتی

چادر مسافرتی کوله پشتی

چادر مسافرتی کوله پشتی

کمپرهایی که چادرهای خود را به محل اردوگاه حمل می‌کنند، از چادرهای مسافرتی کوله‌پشتی استفاده می‌کنند. این چادرها کوچکتر و سبک ترند، بنابراین در کوله پشتی قرار می‌گیرند و حمل آنها برای کیلومترها کم دردسرتر است.

چادرهای کوله‌پشتی معمولاً چادرهای 1 یا 2 نفره هستند، اگرچه در اندازه‌های 3 و 4 نفره نیز وجود دارند. برخی افراد برای کمپینگ خود به تنهایی چادر 2 نفره را انتخاب می‌کنند تا فضای بیشتری برای آنها فراهم شود زیرا این چادرها می‌توانند بسیار کوچک باشند.

وزن، اندازه و اندازه بسته‌بندی از عواملی است که باید هنگام انتخاب چادر کوله‌پشتی مورد توجه قرار گیرد. توجه داشته باشید که چادرهای کوله پشتی، هرچه سبک‌تر باشند، گران قیمت‌تر خواهند بود.

 

 

یورت ها

یورت ها

یورت ها

یورت‌ها طرح‌های خوب و جدیدی برای استفاده به عنوان چادر مسافرتی هستند. من نمی‌دانم که آن‌ها چقدر برای اردو زدن در اردوگاه عملی هستند، اما مطمئناً زیبا هستند! یورت یك چادر گرد و معمولاً نیمه دائمی است، به این معنا كه این نوع چادرها زیاد جابجا نمی‌شوند. اکثر یورت‌ها بزرگ هستند (قطر 15-24 فوت) و به عنوان یک کمپینگ خانگی یا دائمی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یورت‌های کوچکتر برای اردو در دسترس هستند، اما افراد بسیار کمی آنها را خریداری می‌کنند چون گران هستند.

 

 

چادر مسافرتی لهستانی

چادر مسافرتی لهستانی

تیرهای چادر مسافرتی لهستانی معمولاً از آلومینیوم یا فایبرگلاس ساخته می‌شوند. آلومینیوم سبکتر است و دقت داشته باشید که ممکن است در زمان خراب شدن خم شود. اگر یک پایه آلومینیومی کمی خم شد گاهی می‌توانید آن را با دقت صاف کنید. در مقابل فایبرگلاس سنگین‌تر و ارزان‌تر است و در هنگام خراب شدن خرد می‌شود.

تیرهای آلومینیوم معمولاً از فایبرگلاس بهتر هستند و چادرهای با کیفیت و گرانتری را ارائه می‌دهند. در صورت ایجاد آسیب تیرهای تعویض را می‌توان بصورت آنلاین و از تولیدکنندگان چادر خریداری کرد. اگر چادر شما به غیر از تیر شکسته در وضعیت خوبی قرار دارد، به جای خرید یک چادر دیگر، به فکر تعویض تیر شکسته آن باشید.

 

 
 

 

 

زیرانداز چادر مسافرتی چیست؟

زیرانداز چادر مسافرتی

زیرانداز  چادر مسافرتی چیست؟

زیرانداز چادر مسافرتی به زیر چادر شما می‌رود و از کف چادر شما محافظت می‌کند و می‌تواند سال‌ها به عمر چادر بیفزاید. بیشتر چادرها، دارای زیرانداز هستند، اما برای بعضی مدل‌ها نیز می‌توان زیرانداز را به صورت جداگانه تهیه کرد، گرچه در این حالت بایستی هزینه بیشتری پرداخت کنید.

فروشگاه آفرود بازار اولین و بزرگترین مجموعه‌ای است که در زمینه تامین تجهیزات کمپینگ و طبیعت گردی با بهترین برندها فعالیت دارد.

برای مشاهده محصولات کمپینگ در فروشگاه آفرود بازار کلیک نمایید.

آفرودبازار، هر آنچه خارج از جاده ها نیاز دارید و باید بدانید.